První domov pro vaše miminko

Podlahové krytiny

Při vybavování domácnosti se vyplatí investovat do zdravotně nezávadného nábytku. Například koberec, zvláště pokud jde o zbrusu nový kousek, může být zdrojem chemických látek, které se uvolňují z vláken, barviva nebo podkladového materiálu.

Namísto koberce se zkuste poohlédnout po dřevěných podlahách (alternativou může být bambus nebo korek) doplněné o koberečky z přírodních vláken.

Nábytek

Nový nábytek by měl, pokud je to možné, být vyroben z neošetřeného přírodního dřeva – u lisovaných dřevovláknitých materiálů si nemůžeme nikdy být jisti, jaké chemické látky se budou uvolňovat z lepidel a dalších použitých materiálů. Rozhodně se nevyplatí šetřit.

Pokud však právě nemůžete vynaložit větší finanční obnos, může pro vás být alternativou použité bazarové zboží. Starší kousky, které vám věnují známí, mohou být s trochou snahy a zapojením zručnosti nastávajícího tatínka přeměněny v originální součásti vašeho rodinného hnízdečka. Dejte však pozor, aby starý dřevěný nábytek nebyl ošetřen olověným nátěrem.