Pohádka o stromu

Byl jednou jeden strom, který žil v hlubokém lese. Byl to krásný strom s velkým košatým větvovím a zelenými listy, ale něco bylo špatně. Strom byl velmi smutný. Celý den tam stál a trápil se svými myšlenkami.

Jeho listy nebyly tak zelené jako dříve, jeho větve se zdály být zbytečně těžké a jeho kůra byla pokryta vráskami. Nikdo v lese nevěděl, proč je strom tak smutný. Zvířata, která obývala les, se ho snažila utěšit, ale nic nepomáhalo.

Pohádka o stromu - pokračování

Jednoho dne se ale objevil malý ptáček, který si všiml, že strom je velmi smutný. Rozhodl se tedy stromu pomoci. Zpíval mu píseň a poletoval okolo něj, aby ho rozveselil.

Strom si všiml, že malý ptáček ho chce potěšit a zlepšit jeho náladu. Díky ptáčkovi se strom rozhodl bojovat se svou smutnou náladou a postupně se začal cítit lépe. Znovu na něm vyrašily nové větve a jeho listy se zazelenaly.

A tak si strom uvědomil, že i když je někdy smutný, může najít radost v malých věcech. Přestal se trápit svými problémy a začal si užívat okamžiků s malým ptáčkem.

Smutný strom se stával každým dnem šťastnějším a šťastnějším, díky tomu, že našel malého kamaráda, který mu pomohl znovu najít radost v životě.