Jak zvukové podněty a těhotenské rolničky ovlivňují miminko

Těhotenství je obdobím, které zásadně ovlivní zdraví a budoucí vývoj dítěte. Není proto divu, že se těhotné ženy často snaží hledat způsoby, jak pro své miminko udělat to nejlepší. Během těhotenství se mohou rolničky a další zvukové podněty stát neocenitelnými nástroji pro poskytování důležité stimulace, která může být prospěšná pro vývoj plodu.

Použití rolniček je starou a osvědčenou metodou, protože vytváří jemný, melodický zvuk, který může přinést uklidnění. Mnoho žen si všímá toho, že rolničky mohou být příjemným způsobem, jak komunikovat se svým dítětem během těhotenství.

Existují různé přívěšky s rolničkami, které vydávají jemný zvuk zvonku, podobný zvonkohře, která se jemně pohupuje v letním odpoledním vánku. Většinou je v obchodech najdete pod názvy „harmony ball“, „mexická bola“ apod.

Kromě rolniček mohou vytvářet podněty pro dítě i jiné zvuky, díky kterým se pak bude cítit příjemně a pohodlně. Zvuky jako klidná hudba, vodní proudy a zvuky přírody, jako je šumění lesa, mohou být během těhotenství prospěšné pro zdraví dítěte. Těhotné ženy by měly vědět, že plod již začátkem 15. týdne reaguje na zvuky a podněty okolo sebe.

Pomocí těhotenských rolniček a dalších zvuků lze vybudovat vzájemnou vazbu s dítětem. Kromě toho, že rolničky a zvuky mohou pomoci při vytváření silných vazeb mezi matkou a dítětem, mohou také pomoci navodit duševní pohodu a zlepšit psychosomatický stav těhotné ženy.

Nesmíme také ale zapomínat na to, že i uklidňující hlas matky přispívá k celkové pohodě dítěte.

Pravidelný poslech hudby a navození správné atmosféry mohou pomoci uvolnit svaly, snížit stres a dokonce zmírnit potíže spojené s nespavostí. Množství výhod, které může rolnička a zvuky poskytnout ženám během těhotenství, je neocenitelné. Těhotné ženy by se měly zaměřit na to, aby poskytly svému dítěti nejlepší prostředí, ve kterém budou moci růst a rozvíjet se. Používání rolniček a zvuků může být jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout.