Co je potřeba na koupání miminka

Vana? Bez té se neobejdete. Dětský šampon? Ten se bude taky hodit. Ale co dál? Možná už tušíte, co budete potřebovat, aby bylo vaše miminko čisté a svěží. Ale máte na seznamu všechny položky?

Než se pustíte do přípravy koupele, podívejte se, zda máte všechny základní potřeby pro koupání miminka.

Vaničky a příslušenství

Dětské vaničky jsou k dispozici od malých, velmi mělkých typů, které jsou tvarované a nakloněné, aby kompenzovaly omezenou kontrolu hlavy novorozence, až po větší, hlubší vaničky vyrobené pro starší miminka a batolata a navržené tak, aby bylo možné je vložit do klasické vany pro dospělé.

Praktické funkce, jako jsou závěsná zařízení a sklopná opěradla, pomáhají přizpůsobit se rostoucímu dítěti a další prvky, jako jsou různé přepážky do vaničky, dále umožní přizpůsobit vanu pro dospělé větším dětem a zároveň je chrání před nebezpečným nárazem do kohoutku.

A když už jsme u vaniček, nezapomeňte na nejdůležitějšího společníka do vany: Organizér do vany, který uchovává přípravky na mytí vlasů a těla, zatímco závěsná síťovaná taška umožní uchovat hračky do vany a zároveň zajistí, že mezi jednotlivými použitími dobře proschnou, čímž se vyhnete tvorbě nebezpečných plísní. Je možné pořídit různé úložné kapsy na hračky, které mají samy například podobu zvířátek a jsou dostatečně prodyšné. Hračky se pak nebudou válet všude v koupelně.

Šampon a mycí prostředek na tělo

Mýdla a šampony vyrobené pro dospělé jsou obvykle příliš drsné vůči citlivé dětské pokožce. Místo toho se o čistotu a pohodlí dítěte postarají šampony a přípravky na čištění pokožky vyrobené s důrazem na menší děti. Většina výrobců dnes naštěstí často nabízí jeden přípravek na mytí těla i vlásků, který nedráždí pokožku ani oči. Můžete tak pořídit vše v jednom.

Pleťová mléka, hydratační krémy a oleje

Další nezbytností pro péči po koupeli jsou nedráždivá pleťová mléka, hydratační krémy a oleje, které jsou určeny k udržení pružné a zdravé pokožky.

Opalovací krémy a repelenty

Když pomineme klasickou hygienu a ochranu pokožky miminka v koupelně, je dobré myslet i na ochranu při pohybu venku. Zatímco své děťátko budete seznamovat s s divy světa, je nezbytné jeho pokožku chránit před nástrahami přírody: slunečním zářením a bodnutím hmyzem. Když tedy vyrazíte s miminkem k vodě, nezapomínejte na vhodný nedráždivý opalovací krém (například s obsahem zklidňujícího heřmánku a měsíčku lékařského). A samozřejmě se může hodit také vhodný nedráždivý repelent. Ideálně například nějaký repelent na přírodní bázi, který použijete v rozumném množství, abyste zajistili, že si od vás bude hmyz držet odstup.