Zdravé miminko

Od těhotenství přes první kroky až do školky

Vana? Bez té se neobejdete. Dětský šampon? Ten se bude taky hodit. Ale co dál? Možná už tušíte, co budete potřebovat, aby bylo vaše miminko čisté a svěží. Ale máte na seznamu všechny položky?

Než se pustíte do přípravy koupele, podívejte se, zda máte všechny základní potřeby pro koupání miminka.

Vaničky a příslušenství

Dětské vaničky jsou k dispozici od malých, velmi mělkých typů, které jsou tvarované a nakloněné, aby kompenzovaly omezenou kontrolu hlavy novorozence, až po větší, hlubší vaničky vyrobené pro starší miminka a batolata a navržené tak, aby bylo možné je vložit do klasické vany pro dospělé.

Praktické funkce, jako jsou závěsná zařízení a sklopná opěradla, pomáhají přizpůsobit se rostoucímu dítěti a další prvky, jako jsou různé přepážky do vaničky, dále umožní přizpůsobit vanu pro dospělé větším dětem a zároveň je chrání před nebezpečným nárazem do kohoutku.

A když už jsme u vaniček, nezapomeňte na nejdůležitějšího společníka do vany: Organizér do vany, který uchovává přípravky na mytí vlasů a těla, zatímco závěsná síťovaná taška umožní uchovat hračky do vany a zároveň zajistí, že mezi jednotlivými použitími dobře proschnou, čímž se vyhnete tvorbě nebezpečných plísní. Je možné pořídit různé úložné kapsy na hračky, které mají samy například podobu zvířátek a jsou dostatečně prodyšné. Hračky se pak nebudou válet všude v koupelně.

Šampon a mycí prostředek na tělo

Mýdla a šampony vyrobené pro dospělé jsou obvykle příliš drsné vůči citlivé dětské pokožce. Místo toho se o čistotu a pohodlí dítěte postarají šampony a přípravky na čištění pokožky vyrobené s důrazem na menší děti. Většina výrobců dnes naštěstí často nabízí jeden přípravek na mytí těla i vlásků, který nedráždí pokožku ani oči. Můžete tak pořídit vše v jednom.

Pleťová mléka, hydratační krémy a oleje

Další nezbytností pro péči po koupeli jsou nedráždivá pleťová mléka, hydratační krémy a oleje, které jsou určeny k udržení pružné a zdravé pokožky.

Opalovací krémy a repelenty

Když pomineme klasickou hygienu a ochranu pokožky miminka v koupelně, je dobré myslet i na ochranu při pohybu venku. Zatímco své děťátko budete seznamovat s s divy světa, je nezbytné jeho pokožku chránit před nástrahami přírody: slunečním zářením a bodnutím hmyzem. Když tedy vyrazíte s miminkem k vodě, nezapomínejte na vhodný nedráždivý opalovací krém (například s obsahem zklidňujícího heřmánku a měsíčku lékařského). A samozřejmě se může hodit také vhodný nedráždivý repelent. Ideálně například nějaký repelent na přírodní bázi, který použijete v rozumném množství, abyste zajistili, že si od vás bude hmyz držet odstup.