Zimní radovánky s batolaty

Zima je období, kdy je venku chladno, což může být v případě malých dětí obtížné, zejména pokud jde o vhodné oblékání. Je důležité, aby se děti za zimních měsíců naučily, že i zima může být zábavná a plná her a dobrodružství.

Někdo by řekl, že v zimě se rodinná zábava zejména v období vánočních svátků omezí na sledování televize nebo hraní her u počítače. Ale to neplatí! Existuje spousta zábavných aktivit, které můžete s vašimi batolaty v zimě dělat, ať už se nacházíte v městském prostředí nebo na venkově.

Zde je několik nápadů, jak si s batolaty v zimě užít spoustu zábavy:

  1. Zkuste si s dětmi postavit sněhuláka. Děti se mohou pustit do tvoření a vytváření sněhuláka podle svého vlastního vzoru. Můžete jim pomoci s tvořením těla sněhuláka, očí, nosu a dalších částí. Hlavně se nesnažte převzít iniciativu a dejte dětem dostatek prostoru pro kreativitu. Jejich výtvor nemusí být dokonalý – důležité je, jak si užijí jeho tvorbu.
  2. Kromě sněhuláka můžete zkusit stavět sněhové pevnosti nebo se projet na saních či bobech. Sáňkování je klasická zimní aktivita a je skvělá pro celou rodinu. Stačí si jen vybrat dobrý sáňkařský svah a nezapomenout na teplé oblečení.
  3. Postavte si před domem sněhovou lucernu. Může vypadat podobně jako zmenšená verze vaší sněhové pevnosti. Přidejte pár okýnek a po soumraku dovnitř umístěte svíčku. Samozřejmě dbejte na to, aby se od vaší lucerny nic nezapálilo. Vnitřní prostor lucerny teplem ze svíčky roztaje, a pokud bude později v noci pořádně mrznout, promění se vnitřek lucerny v led.Sněhová lucerna
  4. Pokud dostatečně mrzne, vyzkoušejte s dítětem bruslení.
  5. Zajděte si na procházku do sněhem zasněženého parku nebo lesa. Batolata budou nadšená z pohledu na zasněžené stromy a sněhuláky, které si mohou sami vytvořit. Pokud je venku příliš chladno, můžete si udělat procházku po okolí domova a povídat si o tom, co vidíte.